Psychoterapia je laicky povedané liečba duše, ktorá vedie k dosiahnutiu, obnoveniu, rozvoju či udržaniu si kvality života tak, aby človek mohol žiť život subjektívne spokojne, a to predovšetkým v aspektoch osobných, zdravotných, sociálnych a pracovných. Cieľom psychoterapie je dosiahnutie optimálneho rozvoja osobnosti a odstránenie, resp. zmiernenie psychického či fyzického utrpenia jedinca.
Ako účinná a vedecky osvedčená sa preukázala kognitívne behaviorálna terapia. A práve z tejto psychoterapie v moduloch vychádzame.
Kognitívne behaviorálna terapia (KBT) vychádza z teórie, že príčinou psychických ťažkostí sú chybné spôsoby správania a myslenia, ktoré sú naučené a udržiavané rôznymi vonkajšími a vnútornými faktormi a majú obrovský dopad na prežívanie a telesné pocity. V terapii sa môže klient tieto chyby odnaučiť a naučiť sa riešiť svoje ťažkosti a problémy vhodnejším spôsobom, čím dôjde aj k úprave emócií (napr. k zlepšeniu nálady pri depresii alebo zmierneniu či odstráneniu úzkosti pri úzkostných poruchách).
KBT je výskumami overená a účinná forma pri liečbe depresie a úzkostných porúch ako panická porucha a agorafóbia, ktorých riešenie vám prostredníctvom programov/modulov ponúkame. Uplatnenie má aj v prípade menej závažných, psychických ťažkostí, ktoré z času na čas postretnú nás všetkých (ako napríklad neschopnosť telesne a psychicky sa uvoľniť a vychutnať si prítomné okamihy.